Na co myslet při výběru dovolené

Základem při výběru dovolené je zvolit si destinaci a typ ubytování, protože od toho se odvíjí všechno ostatní. Pokud nejste dobrodruh a nechcete jet na dovolenou na vlastní pěst, můžete využít služeb cestovních kanceláří. Výhodou je obrátit se na cestovní kancelář, kterou znáte, nebo vám byla doporučena známými.
"V takovém případě je zaručena jistota, že vám poradí dobře a navíc, pokud vás znají jako stálé klienty, vědí přesně, co od dovolené očekáváte a kde se vám bude nejvíce líbit," říká Mariana Metwaly-Veiglová z cestovní kanceláře TUI ReiseCenter Slovensko.

Netřeba chtít za každou cenu na dovolené ušetřit. Je lepší si za ubytování připlatit, jak se snažit jít do nižší cenové kategorie, kde hrozí riziko, že klient bude nešťastný a bude mít zkaženou dovolenou jen pro pár ušetřených eur.

Cestovní pojištění

I když je dovolená především o odpočinku, měli bychom být ostražití. Mnozí z nás cestovní pojištění podceňují, a když se něco stane, litují. Cestovní kanceláře k dovolené automaticky nabízejí i cestovní pojištění. Klient však může sám rozhodnout, zda se dá, nebo nedá pojistit. Pojištění není povinné. Cena se pohybuje přibližně od 1,50 € do 2,50 € za osobu na jeden den.

Co pojistka zahrnuje:


 • léčebné výlohy v zahraničí,
 • pojištění zavazadel,
 • pojištění odpovědnosti za škodu,
 • úrazové pojištění,
 • pojištění storna zájezdu,
 • pojištění předčasného návratu a nevydařené dovolené,
 • zpoždění dopravního prostředku. 

Výhodou cestovního pojištění je, že v případě neschopnosti nástupu na dovolenou pro nemoc či pro jiné zdravotní komplikace, pojišťovna vrátí 80%, někdy až celou částku dovolené. Závisí na druhu cestovního pojištění.

1 komentář:

 1. Quantum Binary Signals

  Get professional trading signals sent to your mobile phone daily.

  Start following our signals NOW and profit up to 270% daily.

  OdpovědětVymazat